Kvietimas į seminarą „Teksto redagavimo aktualijos“

Kviečiame dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo seminare, skirtame kalbos tvarkytojams, redaktoriams, stilistams, vertėjams – visiems, norintiems įgyti praktinių redagavimo įgūdžių ir praplėsti žinias.

Seminare bus kalbama apie žodžių ir jų junginių skolinimosi tendencijas ir norminimą.

Ar visada esame teisūs neįsileisdami kitų reikšmių? Jomis plečiame žodyną? O gal atvirkščiai: per daug ir per lengvai jas įsileidžiame prarasdami lietuvišką žodžių savastį? Kurią ir kokią žodžio reikšmę laikome žodyno klaida? Kada tai tik stiliaus riktas – netiksliai parinktas žodis? Kokiais atvejais lietuviškas žodis tampa semantizmu? Apie tai ir kitas kalbos aktualijas planuojama kalbėti pirmoje seminaro dalyje.

Antrojoje dalyje bus aptariamos Kalbos komisijos naujienos, tarp kurių bene daugiausia dėmesio sulaukęs Kalbos komisijos sprendimas – 68-ojo nutarimo, labiau visuomenėje žinoto kaip baustinų klaidų sąrašas, galiojimo atšaukimas. Seminare bus ieškoma problemų sprendimo būdų, diskutuojama, atsakoma į dalyvių pateiktus klausimus.

Po seminaro (apie 16 val.) kviečiame į kultūrinę programą. Šįkart ji numatyta šalia esančioje Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. Koks įspūdingas buvęs bažnyčios vidus, liudija Kanuto Rusecko drobė „Lietuvaitė su verbomis“ (1847), kur nutapyta mergaitė, stovinti prie atvirų Ramintojos durų. Sovietmečiu suniokota Ramintoja dabar atgimsta.

Ekskursijos trukmė apie 1 val. Aplankysime tris simbolinius bažnyčios aukštus ir rūsį (dalyvių skaičius ribotas).  (REGISTRACIJA Į EKSKURSIJĄ BAIGTA)

Lektorė – doc. dr. Lina Murinienė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Retorikos katedros vedėja, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė.

Lektorė turi daugiau kaip 25 metų darbo su tekstais patirtį. Valstybinėje lietuvių kalbos komisijoje ji dirbo kaip kalbos konsultantė, rūpinosi Kalbos konsultacijų banko tvarkyba. Vėliau kaip deleguotoji kalbos ekspertė dirbo Liuksemburge, Europos Komisijos Vertimo raštu generaliniame direktorate. Grįžusi vadovavo Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedrai, kuravo kalbos tvarkytojų (redaktorių) rengimą LEU.

Šiuo metu docentė profesinės kalbos ir retorikos moko Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentus.

Seminaras vyks 2019 m. gegužės 9 d. Vilniuje.

Vieta – Europos humanitarinis universitetas, Savičiaus g. 17-110 (didžioji salė), įėjimas iš Bokšto gatvės.

Seminaro trukmė – 6 akademinės valandos. Pradžia – 10 val. Dalyviams išduodami pažymėjimai.

Seminaro kaina – 94 EUR (įskaičiuota dalijamoji seminaro medžiaga, kava, kultūrinė programa). Kaina su pietumis – 102 EUR.

Klausimus, redaguotinus tekstus galima siųsti el. paštu administrator@futuresoc.com iki gegužės 3 d. imtinai (vėliau gauti klausimai į seminaro medžiagą neįtraukiami).

Registracija į seminarą

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf9FwXlsaolv66mDNJ3V59OiSD_9T8Ry7MWTZxr0hTe_e-dMg/viewform?usp=sf_link

Laukiame Jūsų!