Kvietimas į seminarą „Teksto redagavimo aktualijos“

Kviečiame dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo seminare, skirtame kalbos tvarkytojams, redaktoriams, stilistams, vertėjams – visiems, norintiems įgyti praktinių redagavimo įgūdžių ir praplėsti žinias.

Pagrindinė tema – žodžių ir jų junginių reikšmių skolinimosi ir norminimo problemos.
Mes tęsiame temą, kuria pradėjome diskutuoti šių metų pavasarį. Kurią ir kokią žodžio reikšmę laikome žodyno klaida? Kada tai tik stiliaus riktas – netiksliai parinktas žodis? Kokiais atvejais lietuviškas žodis tampa semantizmu? Skolintomis reikšmėmis plečiame žodyną? O gal atvirkščiai: per daug ir per lengvai jas įsileidžiame prarasdami lietuvišką žodžių savastį? Kodėl vienus žodžius įsileidžiame, o kitiems užveriame duris? Apie tai ir kitas kalbos aktualijas planuojama kalbėti pirmoje seminaro dalyje.
Antrojoje dalyje kaip visada bus aptariamos Kalbos komisijos aktualijos. Seminare bus ieškoma problemų sprendimo būdų, diskutuojama, atsakoma į dalyvių pateiktus klausimus.

Lektorė – doc. dr. Lina Murinienė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Retorikos katedros vedėja, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė.
Lektorė turi daugiau kaip 25 metų darbo su tekstais patirtį. Valstybinėje lietuvių kalbos komisijoje ji dirbo kaip kalbos konsultantė, rūpinosi Kalbos konsultacijų banko tvarkyba. Vėliau kaip deleguotoji kalbos ekspertė dirbo Liuksemburge, Europos Komisijos Vertimo raštu generaliniame direktorate. Grįžusi vadovavo Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedrai, kuravo kalbos tvarkytojų (redaktorių) rengimą LEU.
Šiuo metu docentė profesinės kalbos ir retorikos moko Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentus.

Seminaras vyks 2019 m. gruodžio 12 d.

Vieta – Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka, Trakų g. 10, Vilnius.

Seminaro trukmė – 6 akademinės valandos. Pradžia – 10 val.

Dalyviams išduodami pažymėjimai.

Klausimus, redaguotinus tekstus galima siųsti el. paštu administrator@futuresoc.com iki š. m. gruodžio 9 d. imtinai (vėliau gauti klausimai į seminaro medžiagą neįtraukiami).

Po seminaro bibliotekoje Jūsų lauks gidas. Ekskursijos metu susipažinsite su restauruotomis ir naujai atvertomis bibliotekos erdvėmis, knygų fondais, turtinga Zenkovičių-Tiškevičių rūmų istorija, siekiančia XV–XVI a.
Ekskursijos trukmė apie 1 val.

Seminaro kaina – 94 EUR (įskaičiuota dalijamoji seminaro medžiaga, kava, kultūrinė programa). Kaina su pietumis – 102 EUR.

Registracija į seminarą 

https://docs.google.com/forms/d/1DGf6F5flD5EpjIeQZzEyH5S9rSwd2Gz4DF5DKzgRtug/edit?ts=5dc1375c

Laukiame Jūsų!