Kvietimas į seminarą „Teksto redagavimo aktualijos“

REGISTRACIJA Į SEMINARĄ BAIGTA.

Kviečiame dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo seminare, skirtame kalbos tvarkytojams, redaktoriams, stilistams, lietuvių kalbos mokytojams – visiems, norintiems įgyti praktinių redagavimo įgūdžių ir praplėsti žinias.

Seminaras vyks gruodžio 6 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Gedimino pr. 51, Vilniuje.
Šį kartą plačiau bus kalbama apie tam tikras gramatines kategorijas ir formas, pvz.: nuo ko priklauso tarptautinio žodžio giminė, ar visada ją lemia gramatinis įforminimas, ar paisoma semantinio aspekto; kokios įvardžiuotinių formų reikšmės, ar reikiamai jas vartojame ir ko vertos mūsų pastangos jas išlaikyti. Kaip visada bus aptariamos Kalbos komisijos naujienos ir kalbos aktualijos, diskutuojama, ieškoma praktinių kalbinės problemos sprendimo būdų, atsakoma į dalyvių pateiktus klausimus.

Po seminaro (apie 16 val.) dalyvių lauks kultūrinė programa (vietų kiekis ribotas).

Lektorė – doc. dr. Lina Murinienė, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Retorikos katedros vedėja, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė.

lina
Lektorė turi daugiau kaip 25 metų darbo su tekstais patirtį. Valstybinėje lietuvių kalbos komisijoje ji dirbo kaip kalbos konsultantė, rūpinosi Kalbos konsultacijų banko tvarkyba. Vėliau kaip deleguotoji kalbos ekspertė dirbo Liuksemburge, Europos Komisijos Vertimo raštu generaliniame direktorate. Grįžusi vadovavo Lietuvos edukologijos universiteto Lietuvių kalbotyros ir komunikacijos katedrai, kuravo kalbos tvarkytojų (redaktorių) rengimą LEU.
Šiuo metu docentė profesinės kalbos ir retorikos moko Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto studentus.

Seminaro kaina – 73 EUR (įskaičiuota dalijamoji seminaro medžiaga, kava).

Seminaro trukmė – 6 akademinės valandos. Dalyviams išduodami pažymėjimai.

Registruotis į seminarą galima aktyvavus nuorodą
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYQD96pwd80kHUF7touW5t0ozqxKBC5ANUfJw5QWxjWb1ukQ/viewform

Klausimus, redaguotinus tekstus galima siųsti el. paštu mokymai@futuresoc.com iki š. m. lapkričio 30 d. imtinai (vėliau gauti klausimai į seminaro medžiagą neįtraukiami).

Laukiame Jūsų!