Projektas „Keep me in mind“ – atminties perdavimas ateičiai


„Keep me in mind“ – spalio  5 – 10 dienomis Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) vyksta tarptautinis meno projektas, skirtas karą išgyvenusių žmonių istorijoms atminti.

„Šis performansas yra unikalus dėl pasirinktos išraiškos formos, kuri leidžia nykstančias žmonių istorijas perduoti į ateitį. Taip pat tai yra unikali priemonė atminties kultūros edukacinei programai įgyvendinti, turinti potencialą įtraukti kiekvieną aktyvų pilietį ir išsaugoti tautos verbalinę istoriją,“ – sako Ateities visuomenės instituto direktorius Ervinas Koršunovas.

Renginyje apsilankiusiems projekto dalyviai – vietiniai pasiuntiniai  – pasakoja į Haifą po holokausto atvykusių žydų istorijas, jas iliustruodami įvykių liudininkų piešiniais, asmeninėmis nuotraukomis, daiktais. Išklausiusiems pasakojimus įteikiami vokai, kurie tarsi įgalina istorijas perpasakoti kitiems, tokiu būdu kuriant istorijų skleidėjų tinklą.

Projektas „Keep me in mind“ buvo kuriamas daugiau nei dvejus metus, o jo įgyvendinimas driekiasi per 7 Europos miestus – Berlyną, Vilnių, Briuselį, Varšuvą, Marselį, Veneciją ir Londoną, – per kuriuos ėjo septynių projekto herojų gyvenimo keliai ir kurių jie jau pasiekti patys nebegali.

Projekto „Keep me in mind“ autoriai iš Vokietijos: teatro režisierė ir rašytoja Christina Friedrich ir dizaineris Michaelis Brauchli.

Išklausyti istorijas ir tapti gyvuoju žinios skleidėju galima spalio 5-10 d. ŠMC skaitykloje: šeštadienį-sekmadienį 16-20 val., pirmadienį-ketvirtadienį 17-21 val. Dalyvavimas nemokamas.