Tarptautinis projektas „Cross Innovation Internationalisation“ įgauna pagreitį

VšĮ Ateities visuomenės institutas kartu su Vilniaus miesto savivaldybe (projekto koordinatore Lietuvoje) dalyvauja tarptautiniame projekte „Cross Innovation Internationalisation“. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti bendradarbiavimą ir tarpsektorines inovacijas tarp įmonių, įsikūrusių skirtinguose Europos miestuose ir dirbančių kūrybiniame arba augančiame / besivystančiame sektoriuose. Iš viso projekte dalyvauja vienuolika partnerių-miestų: Birmingemas (Jungtinė Karalystė), Amsterdamas (Nyderlandai), Stokholmas (Švedija), Lincas (Austrija), Pilzenas (Čekija), Varšuva (Lenkija), Roma (Italija), Talinas (Estija), Lisabona (Portugalija), Berlynas (Vokietija) bei Vilnius (Lietuva). Projekto Cross Innovation Internationalisation vadovaujantis partneris – Birmingemas (BCU- Birmingemo universitetas).

Iš kiekvieno miesto buvo atrinkta 10 įmonių / organizacijų, kurios gali būti pristatomos kaip gerosios praktikos pavyzdžiai kitoms šalims, kaip įmonės, galinčios kurti pažangiausius produktus. Projektas skirtas įmonių tarptautiškumui ir žinomumui didinti ir ryšių, bendradarbiavimo užmezgimui su užsienio organizacijomis. Pasitelkiant įvairias priemones ir metodus (paskatas, kūrybines ir kultūrines inovacijas, erdves bendrai veiklai, tarpininkavimo paslaugas), siekiama inicijuoti ir skatinti tarpsektorines inovacijas bei skirtingų sektorių bendradarbiavimą.

2014 m. kovo 24 d. Berlyne įvyko pirmasis bendras partnerių ir projekte dalyvaujančių įmonių atstovų susitikimas. Kaip geriausi pavyzdžiai, galintys tinkamai reprezentuoti Vilniaus miestą tarptautiniu mąstu, buvo atrinktos dvi įmonės: UAB „Pakmarkas“ ir VšĮ „Beepart kūrybinės dirbtuvės“. Jos kartu su Vilniaus miesto savivaldybės ir Ateities visuomenės instituto atstovais dalinosi gerąja patirtimi, svarstė tarpsektorinės praktikos galimybes, mezgė tarptautinius ryšius.

Šiuo metu kuriama atviros prieigos duomenų bazė, kurioje bus patalpinti visų projekte dalyvavusių įmonių profiliai. Įmonės galės teikti pasiūlymus, idėjas, ieškoti partnerių ir bendrauti (tiesiogiai arba per tarpininkus-brokerius), vystyti tarpsektorinius inovatyvius projektus. Cross Innovation Internationalisation yra finansuojamas Interreg IVC programos prasidėjo 2012 metais ir trūks iki 2014 metų gruodžio pabaigos.