Galimybių studijos, skirtos Skandinavijos, Vakarų Europos ir NVS šalių rinkoms tirti

Galimybių studijos, skirtos Skandinavijos, Vakarų Europos ir NVS šalių rinkoms tirti, buvo parengtos VšĮ Ateities visuomenės instituto pagal Lietuvos spaustuvininkų asociacijos užsakymą. Studijos buvo rengiamos tikslingai spaudos srityje veikiančioms įmonėms, siekiant atskleisti šios pramonės šakos eksporto galimybes, paskatinti eksportą į užsienio rinkas ir stiprinti jau sukurtus bendradarbiavimo ryšius.

Kiekvieną galimybių studiją sudaro dvi pagrindinės dalys: ekonominė regiono ir šalies (išsamiai analizuotos tinkamiausios spaudos gaminių eksportui šalys – Švedija, Jungtinė Karalystė ir Rusija) situacijos apžvalga bei sociologinis tyrimas – į šalį eksportuojančių įmonių atstovų apklausa, padėjusi išsiaiškinti esminius socialinius ir kultūrinius aspektus, turinčius įtakos sėkmingam eksportui.

Atliktų galimybių studijų pagrindu buvo suformuoti sėkmės žingsniai – rekomendacijos, kurios padėtų įmonėms sėkmingai eksportuoti gaminius į Švediją, Jungtinę Karalystę ir Rusiją.

Galimybių studijos, skirtos Skandinavijos, Vakarų Europos ir NVS šalių rinkoms tirti, atliktos projekto „Spaudos ir susijusių sektorių eksporto plėtra“ įgyvendinimo metu.

Atliktas galimybių studijas galite rasti ČIA.