Latvijoje vyko tarptautinio projekto „Bridge it!“ kūrybinė stovykla

2013 m. liepos 15–21 dienomis Ateities visuomenės instituto (AVI) atstovė Miglė Paškevičiūtė ir trys aktyvūs jaunuoliai iš Lietuvos dalyvavo Pelči (Latvija) mieste vykusiame pirmajame tarptautinio jaunimo projekto „Bridge it!“ etape ‒ kūrybinėje stovykloje, kurioje didžiausias dėmesys buvo skiriamas diskusijoms apie nacionalinį identitetą, kultūros reikšmę žmogui, kaimyninių šalių kultūrinius, politinius, socialinius santykius.

Intensyvaus mokymų kurso metu vyko diskusijos grupėse, buvo kuriamos teatrinės simuliacijos, kūrybinės instaliacijos, detaliau pristatomos ir analizuojamos visuomenei aktualios problemos. Stovyklos metu M. Paškevičiūtė supažindino dalyvius su Lietuvoje vykdoma jaunimo politika ir gerosios praktikos pavyzdžiais.

Antrojo projekto etapo metu, kuris vyks rudenį, projekto dalyviai rengs visuomenės gerovei kurti skirtus ne pelno siekiančius projektus ir juos įgyvendins savo šalyje. Socialiniai projektai bus skirti diskriminacijos, kultūrinių skirtumų mažinimui, kitoms visuomenei aktualioms problemoms analizuoti.

Ateities visuomenės institutas yra oficialus tarptautinio projekto „Bridge it!“ partneris Lietuvoje. Projektas organizuojamas kartu su Theodor-Heuss-Kolleg (Vokietija), German-Russian-Exchange (Rusija), ORBITA (Latvija) ir HeadEst (Estija). Planuojamas projekto rezultatas – individualių socialinių idėjų įgyvendinimas, prisidedant prie visuomenei opių problemų sprendimo, įtraukiant plačiąją visuomenės dalį.