Vilniaus miesto savivaldybė skatina tarpsektorinį bendradarbiavimą mieste

   

Vilniaus miesto savivaldybė, drauge su dešimčia kitų Europos miestų, dalyvauja tarptautiniame Projekte „Cross Innovation Internationalisation“. Projektas, prasidėjęs 2012 metais ir truksiantis iki 2014 metų gruodžio pabaigos, skirtas tarpsektorinių inovacijų ir įmonių bendradarbiavimo skatinimui. Tai tarptautinė iniciatyva, siekianti identifikuoti, kaip įgūdžiai ir žinios, sukoncentruotos kūrybiniuose versluose gali būti perduoti augančiam tradiciniam sektoriui, paskatinant alternatyvų požiūrį į verslą ir kūrybiškumą.

Tarpsektorinės inovacijos yra susiję su technologijų, sistemų, koncepcijų ir bendrų praktinių idėjų perdavimu iš vieno sektoriaus į kitą, siekiant išspręsti aktualias problemas, optimizuoti procesus ir didinti įmonių konkurencingumą vidaus ir užsienio rinkose. Kūrybinis sektorius, kuris išsiskiria itin lanksčia, dinamiška ir įvairiapusiška veikla, turi itin didelį potencialą sąveikai su tradiciniu augančiu sektoriumi. Taigi, šis Projektas, pasitelkdamas įvairias priemones ir metodus, siekia inicijuoti kūrybinio ir tradicinio (augančio) sektoriaus kolaboraciją.

2014 m. kovo 24 d. Berlyne vykusiame renginyje „European Networking Event Innovation Interface Berlin“ partneriai-miestai ir projekte dalyvaujančių įmonių atstovai gyvai diskutavo apie tarpsektorinį bendradarbiavimą ir generavo inovatyvias projektines idėjas. Vilniaus kūrybinį ir augantį sektorius atstovavo kūrybinės dirbtuvės VšĮ „Beepart“ ir spaustuvė UAB „Pakmarkas“. Renginio metu įmonių atstovai turėjo galimybę išvystyti bendradarbiavimo idėjas ir apsvarstyti iššūkius bei ateities perspektyvas.

Vienas iš Projekto rezultatų – tarptautinė atviros prieigos duomenų bazė, kurioje patalpinti visų Projekte dalyvavusių organizacijų profiliai. Pagal įvairius kriterijus (miestą, sektorių ir netgi kryptį, kuria įmonė suinteresuota bendradarbiauti ateityje) galima gauti išsamią informaciją apie organizacijų veiklą, teikiamas paslaugas, gaminamus produktus ir tarpsektorinių inovacijų idėjas. Įmonės gali teikti viena kitai pasiūlymus, ieškoti partnerių ir bendrauti arba tiesiogiai, arba per tarpininkus (brokerius). Tokiu būdu duomenų bazė padeda skatinti bendradarbiavimą ir tarpsektorines inovacijas tarp įmonių, įsikūrusių skirtinguose Europos miestuose ir dirbančių kūrybiniame arba augančiame (sparčiai besivystančiame) sektoriuose. Visą informaciją apie Vilniaus ir kitų partnerių-miestų organizacijų aprašymus galima rasti oficialiame Projekto internetiniame puslapyje: http://www.cross-innovation.eu/practices/cross-innovation-matchmaker/.

Projekte dalyvauja vienuolika partnerių-miestų: Birmingemas (Jungtinė Karalystė), Amsterdamas (Nyderlandai), Birmingemas (Jungtinė Karalystė), Stokholmas (Švedija), Lincas (Austrija), Pilzenas (Čekija), Varšuva (Lenkija), Roma (Italija), Talinas (Estija), Lisabona (Portugalija), Berlynas (Vokietija) bei Vilnius (Lietuva). Projekto vadovaujantis partneris – Birmingemas (BCU- Birmingemo universitetas).